Kisgyőr körtúra

Kisgyőr a faragott falu, több mint 100 csodával vár a Bükk déli lábánál.

A Bükk egyik völgykatlanában, csodálatos természeti környezetben, Miskolctól délnyugatra fekszik Kisgyőr.
Amerre csak nézünk az 1500 lakosszámú településről magaslatokat látunk, hiszen észak és nyugat felől a Bükk hat-hétszáz méter magas nyúlványai, dél és kelet felől alacsonyabb dombok veszik körül. A levegő tiszta, csend és nyugalom lengi körbe Kisgyőrt, melynek helyén már a bronzkorban is település volt.

A hegyoldalak déli lejtőin sorakozó szőlőskertjei és gyümölcsfái kikeletkor lenyűgöző látványt nyújtanak, mintha egy hatalmas virágfüzért tekertek volna a község köré.

Ha ennyi nem lenne elég ahhoz, hogy egy tavaszi kirándulást tervezzünk Kisgyőrbe, még tovább fokozhatjuk az érdeklődést. Mégpedig azzal, hogy több mint 100 egyedi, kézzel készített fafaragvány ékesíti a települést. Bármerre indulsz akár gyalogosan, akár autóval, műalkotások mellett halad el az utad.

A legmagasztosabb és leglátványosabb a Kisgyőr szélén álló Golgota.

Jelentkezek a túrára
Jelentkezek a túrára